Půjčky pro OSVČ jsou speciální půjčky pouze pro osoby samostatně výdělečně činné (zkratka OSVČ). Půjčky pro OSVČ poskytují jak klasické banky, tak i velké i malé nebankovní společnosti.

Půjčky pro osoby samostatně výdělečně činné

Půjčky pro OSVČ jsou půjčky určený drobným živnostníkům a OSVČ. Půjčky pro OSVČ bývají potřeba hlavně při rozjezdu nového podnikání, přece jen na začátku jsou vysoké náklady a výdělky jsou mnohdy na začátku téměř nulové. OSVČ se však mnohdy vyplatí, protože dokáže peníze otočit a výrazně je navýšit.

Půjčky pro OSVČ od bank

Půjčky pro OSVČ od bank je mnohdy docela těžké pro OSVČ získat, ale jde to. Banky většinou vyžadují abyste byli schopni doložit alespoň 2 poslední daňová přiznání. Musí být také kladná. Začínajicí podnikatel však nemá podané žádné daňové přiznání a tak je šance, že získá půjčku u banky téměř nulová. Banky se hodně bojí půjčovat OSVČ, ani nevím proč. I pokud máte 2x daňové přiznání, tak musíte mít také dostatečné příjmy. S tím mívají problémy hlavně OSVČ, které uplatňují výdaje paušálem. Pak se liší reálný výdělek a výdělek uvedený na daňovém přiznání.

Nebankovní půjčky pro OSVČ

Nebankovní půjčky pro OSVČ od nebankovních společností z nebankovního sektoru jsou určeny zejmény pro začínajicí podnikatele, kteří ještě nemohou bance doložit 2x daňové přiznání. Nebankovní půjčky také využívají lidé, kteří mají zápis v registru dlužníků a proto také neuspěli u banky. Právě nebankovní společnosti se zaměřují na klienty kteří neuspěli u banky. A takovým lidem ještě rádi půjčí. Půjčky pro OSVČ od nebankovních společností jsou sice o něco dražší, ale pokud si budete půjčovat od velkých nebankovních společností tak nemusí být tak nevýhodné.

Půjčku využijte na růst podnikání

Půjčky pro OSVČ by jste nikdy neměli používat na běžné provozní náklady, to je doslova cesta do pekel. Půjčky pro OSVČ by jste měl použít na promyšlené investice, které podpoří růst vašeho podnikání. Protože podnikání buď roste nebo klesá. Měli by jste se vžd snažit o to, aby vaše podnikání dlouhodobě rostlo.